MUĞLA
Giriş Tarihi : 11-06-2024 09:47

MSKÜ’ye Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) Ödülü Verildi

  MSKÜ’ye Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) Ödülü Verildi

 

MSKÜ Fethiye Ziraat Fakültesi, YÖK tarafından her yıl verilen “Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri” çerçevesinde, “Mekanda Erişilebilirlik Turuncu Bayrak” ödülüne layık görüldü.

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından, engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla yükseköğretim kurumlarının çalışmaları neticesinde '2024 Yılı Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri’ Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) ve Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) olmak üzere üç kategoride ödül almaya hak kazanan üniversitelere belgeleri verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fethiye Ziraat Fakültesi de “Mekanda Erişilebilirlik Turuncu Bayrak” ödülü almaya hak kazandı.

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, engelli öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için önemli çalışmalara imza atıklarına dikkat çekerek, bu kapsamda çalışmalar yürüten Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, akademik ve idari personel ile tüm öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

AdminAdmin