MUĞLA
Giriş Tarihi : 06-07-2024 19:14

MUĞLA ATATÜRK STADYUMU YENİLENİYOR

MUĞLA ATATÜRK STADYUMU YENİLENİYOR

 

AK Parti Muğla Milletvekilleri Kadem Mete, Yakup Otgöz , İl Başkanı Gültekin Akça, Seydikemer Belediye Başkanı Önder Akdenizli ve AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Algan ve beraberindeki heyet, Muğlaspor Kulübü’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Gelecek sezon TFF 3. Lig 2. Grup’ta mücadele edecek olan Muğlaspor’un maçlarını kendi stadında oynayabilmesi için yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını dile getiren Milletvekili Kadem Mete, önümüzdeki hafta itibari ile stadyumda çalışmalara başlanacağını ve sezona yetiştirilmesi için sürecin hızlandırıldığı ifade etti.

Mevcut stadyumda açık tribünün yıkımına başlanarak, yıkımı tamamlanması sonrasında çelik tribün yapımına geçileceğini belirten Milletvekili Mete, tribün yüksekliğinin 16 sıra olacak şekilde inşa edilerek tribünün altına çok amaçlı salonlar ve soyunma odaları yapılacağını söyledi. Milletvekili Mete, stadyumun yenilenme sürecinde vatandaşların ve sporcuların sık sık kullandığı tartan pistinde yenileneceğini dile getirdi.

Stadyumun daha kullanışlı ve spor branş çeşitliliğinin sağlanarak farklı spor dallarında da kullanılabilecek şekilde planlandığını söyleyen Milletvekili Mete, Salı günü Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşme gerçekleştireceğini belirtti.

AdminAdmin