MUĞLA
Giriş Tarihi : 13-06-2024 13:43

Muğla’da Bayram Tedbirleri

Muğla’da Bayram Tedbirleri

 

 

Önemli turizm merkezlerinin bulunduğu ilimize Kurban Bayramı süresince çok sayıda ziyaretçi gelmesi beklendiğinden vatandaşlarımızın tatillerini huzur ve güven içinde geçirmeleri için Valiliğimizin koordinesinde çeşitli tedbirler alındı.

 

Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında mutlu bir bayram geçirmeleri konusunda sağlık ve güvenlik tedbirleri başta olmak üzere, ulaştırma, haberleşme, enerji ve diğer tüm kamu hizmetleri ile ilgili önceden alınan tedbirler, bayram öncesi, bayram süresi ve sonrası için yeniden gözden geçirildi.

 

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce görev bölgelerinde emniyet ve asayişin temin edilmesi için trafik tedbirleri dâhil her türlü tedbir alınacak.

 

Özellikle Trafiğin yoğun olduğu devlet karayolu güzergâhlarında, yol kontrol arama noktalarında sağlıklı ve güvenli bir trafik akışı sağlanması için ekip ve görevli sayıları arttırıldı.

 

Şehir içi ve şehirlerarası yollarda, trafik yoğunluğunun ve kaza riskinin arttığı yol güzergâhlarında trafik ihlallerinin önlenmesi amacıyla helikopter ve drone gibi hava taşıtlarının trafik denetimlerinde etkin olarak kullanılması, ayrıca bayram öncesi ve sonrasında hız ve fazla yük kontrolleri, araçların kullanım süreleriyle ilgili kontrollerin arttırılması konusunda planlamalar yapıldı.

 

Kurban Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince Valiliğimiz koordinesinde kolluk birimleri tarafından vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayram ziyaretlerini ve bayram alışverişlerini yapmalarını sağlamak için AVM, eğlence yerleri, çocuk oyun alanları, kurban satış yerleri, banka ATM’leri gibi yerlerde resmi ve sivil motorize ekiplerle birlikte yaya devriye görevi yapmak üzere ekipler görevlendirildi.

 

Bayram tatili boyunca ilimiz genelinde, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 8.850, İl Jandarma Komutanlığı tarafından 7.429, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 388 olmak üzere toplam 16.667 personel görevlendirildi.

 

İl genelinde olası her türlü kazalara ve sağlık sorunlarına karşı nöbetçi sağlık ekiplerinin 24 saat kesintisiz görev yapacak.

 

AdminAdmin