MUĞLA
Giriş Tarihi : 17-06-2024 20:28

Muğla’da bayramlaşma töreni yapıldı

Muğla’da bayramlaşma töreni yapıldı

 

Kurban Bayramı dolayısıyla Muğla Valiliği tarafından bayramlaşma programı Muğla Valilik Bahçesinde gerçekleştirildi.

Bayramlaşma programında Muğla Valisi İdris Akbıyık, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin, STK yetkililerinin ve vatandaşların masalarını gezerek bayramlarını kutladı. Bayramlaşma programına, Muğla Valisi İdris Akbıyık, Muğla Milletvekilleri, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, İl Jandarma Komutanı Ali Gemalmaz, Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş, Menteşe Belediye Başkanı Gonca Köksal, siyasi partilerin temsilcileri, kamu kurum müdürleri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Programda Konuklara hitaben bir konuşma yapan Vali Akbıyık Şu İfadelere yaer verdi 

Bayramlar insanların kırgınlıkları, dargınlıkları giderdiği, sevginin, hoşgörünün, barışın hakim olduğu hayat bulduğu günlerdir. Biz Muğla'da hayatı, barışı, sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü görüyoruz. Burada olmaktan, burada bayramı geçirmekten dolayı mutluyuz. Tabi bayramlarda Muğla'mıza çok misafir geliyor, çok ziyaretçi geliyor, çok turist geliyor.


Bir taraftan da onların huzur içerisinde mutlu olarak tatillerini geçirmeler için kazasız belasız tüm güvenlik güçlerimiz jandarmamız, polisimiz, sahil güvenliğimiz teyakkuz halinde havadan, karadan denetimlerine devam ediyorlar. Bu bayram Allah'a şükür daha iyi durumdayız. Trafik kazaları daha az inşallah hiç olmaz. Yine yazın sıcakları başladı. Maalesef geçtiğimiz günlerde küçük orman yangınlarımız oldu.


Allah korusun buradan bir daha vatandaşlarımızı hem orman yangınları konusunda izmarit atmamaları çöplerini atmamaları yönde uyaralım, piknik yapmamaları yönde uyaralım yine trafikte de hız yapmayalım mutlaka kemerimizi takalım bayramlarımız bayram olsun felaket olmasın. Ülkemizde huzur içerisinde, barış içerisinde hepimiz millet olarak bayramlarımızı geçiriyoruz. Ancak dünyanın her yeri ya da diğer yerlerdeki Müslümanlar bizler kadar şanslı değiller. Bugün maalesef Gazze'de bombaların altında bayram geçiriliyor. Binlerce kadın çocuk masum hayatını kaybediyor.


Adeta bir soykırım uygulanıyor. Buradan tabii ki bu bayram vesilesiyle Gazze'ye Allah'tan yardım istiyoruz. Gazze'ye selam gönderiyoruz. Tabii dünyanın hiçbir yerinde hiçbir millet bu zulme bu muameleye maruz kalmasın. Ben bu duygu düşüncelerle hepinize teşekkür ediyorum.


Saygılar sunuyorum. Burada sizlerle beraber olmaktan dolayı, sizlerle beraber bayram geçirmekten dolayı mutlu olduğumu bir daha ifade etmek isterim. Hepinizin bayramını kutluyorum. Nice bayramlara inşallah 

AdminAdmin