MUĞLA
Giriş Tarihi : 31-05-2024 20:32

Muğla’da Devlet Destekleri Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Muğla’da Devlet Destekleri Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

 

 


 

 

 

 

KOSGEB Muğla İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen “Muğla’da devlet destekleri tanıtım toplantısı” gerçekleştirildi.

 

Muğla’nın Menteşe ilçesindeki KOSGEB Muğla Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen destek tanıtım toplantısına, Muğla Valisi Yardımcısı Murat Kahraman, KOSGEB Muğla İl Müdürü Berkay Çetin Oral, Muğla Ticaret İl Müdürü Gülşah Savtekin, Muğla Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Zahide Altınok, GEKA Muğla Koordinatörü Mehmet Sert, Muğla İl Tarım ve Orman Şube Müdürü Mustafa Yeşilkaya, TKDK Muğla İl temsilcileri, GEKA uzmanları ve KOSGEB temsilcileri katıldı.

 

Programda konuşma yapan KOSGEB Muğla İl Müdürü Berkay Çetin Oral, “Ocak ayından bu yana 550 işletmeyi yerinde ziyaret ederek son 2 ay içerisinde gerçekleşen yeni KOSGEB vizyonunu ve destek tutarlarımızdaki artışları kobilere anlatmak ve hatırlatmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

Bugün bir ilke imza atarak burada destek veren kurumları buluşturmamızın temel felsefesi Muğla’da destek veren kurumların birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamak ve farkındalık yaratmaktır. Kurumlarımızın, diğer kurumların verdiği desteklerden haberdar olmasının desteklerimizin vatandaşlarımıza aktarılmasından çok daha etkili sonuçlar doğuracağına inanıyoruz” dedi.

 

Son 3 yılda 85 milyon lira destek

Son 3 yılda Muğla’da faaliyet gösteren kobilere toplamda 85 milyon lira destek sağladıklarını belirten Berkay Çetin Oral, “KOSGEB Muğla İl Müdürlüğü olarak son 3 yılda bugün itibariyle toplamda 85 milyon lira destek tutarını Muğla’da faaliyet gösteren kobilerimize aktarmış bulunuyoruz.

AdminAdmin