MİLAS
Giriş Tarihi : 02-06-2024 14:28

Muhtar Işık, “Köylüyü sindirmek için kesilen ceza iptal edildi”

Muhtar Işık, “Köylüyü sindirmek için kesilen ceza iptal edildi”


Milas’a bağlı İkizköy Mahallesinin Muhtarı Nejla Işık’a, Akbelen’de nöbet alanına pankart astığı iddiasıyla 40 bin liralık ceza kesildi. Cezanın iptali için Işık tarafından açılan dava sonuçlandı ve para cezası Muğla 2. idare mahkemesi tarafından iptal edildi.
Milas’ın İkizköy Mahallesi Muhtarı Nejla Işık'a Akbelen’de nöbet alanı olarak tabir edilen alana pankart astığı iddiasıyla kesilen 40 bin TL’lik para cezası, Işık’ın Muğla 2. İdare mahkemesine açtığı dava neticesinde verilen kararla iptal edildi. Muhtar Işık kararla ilgili yorumunda; “Köylüyü sindirmek için kesilen ceza iptal edildi!” dedi.
Nejla Işık konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Bu ceza haklı mücadelemize kesilmiş bir cezaydı. Yalnızca bize değil; toprağını, ağacını, köyünü, yaşam alanlarını savunan herkese bir gözdağıydı. Bu davayı kazanmış olmaktan mutluyuz. Fakat bizim asıl mutluluğumuz sonuna kadar haklı olduğumuzu bildiğimiz asli davamızı ve mücadelemizi kazanmak; köyümüzü, zeytinliklerimizi, topraklarımızı, tarihimizi madenin kirli elinden kurtarmak olacak. 5 sene önce çıktığımız bu yola istedikleri kadar taş koysunlar, asla vazgeçmeyeceğiz.  İrademize, mücadelemize, haklı davamıza sahip çıkan; bizleri yalnız bırakmayan, Akbelen için adalet sesine ses olan tüm kamuoyuna kendim ve köyüm adına teşekkür ederim. Direne direne, birleşe birleşe, önünde sonunda bu davayı kazanacağız” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin