MUĞLA
Giriş Tarihi : 01-06-2023 10:49

Top Model of Türkiye İkincisi Muğla’dan

Her yıl yüzlerce genç kız ve erkeğin başvurduğu modellik yarışmalarından Top Model of Turkey'in son yarışmasında dereceye girerek ikinci olan model, Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan Simay Alp oldu.

Top Model of Türkiye İkincisi Muğla’dan

21 yaşında ve 1.78 santim boyunda olan biyomedikal mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Alp, "Hem model hem de mühendislik mesleğimde zirvede olmak istiyorum" dedi.

500 kişinin başvurduğu, İstanbul'da bir otelde düzenlenen yarışmada 2. sırayı alan Simay Alp, iki yıldır Marmaris'te yaşadığını ve Marmaris'i çok sevdiğini söyledi.

Küçük yaşlardan bu yana modelliğe ilgi duyduğunu ve araştırmalar yaptığını belirten Alp, ilk kez başvurduğu ve ikinci olduğu Top Model of Turkey yarışması ve gelecek planları ile ilgili, "Bu yarışmaya ön elemede 500 kişi katılmıştı. Sona doğru 20 kişi kaldık, son eleme turunda ise ikincilik ödülünü aldım. Kendimle gurur duyuyorum. Hedefim Türkiye'yi modellik sektöründe dünya çapında temsil etmek. Çocukluğumdan beri defilelere ilgi duyuyordum." diyerek hedefinin önce İstanbul, sonrasında ise dünyaya açılmak olduğunu belirtti.

Aynı zamanda biyomedikal mühendisliği öğrencisi olan Alp, "Hem modelliği hem de mühendisliği birlikte ve dünya çapında ilerletmek istiyorum. İnsanın dışı kadar içini de doldurması gerektiğini düşünüyorum, güzellik gelip geçici. Önemli olan insanın kültürel ve eğitimsel olarak ne kadar doldurduğudur." dedi.

Katıldığı yarışmanın şartları gereği yakın zamanda Malezya'da Türkiye'yi temsil edecek olan Simay Alp, "Malezya'da gerçekleşecek olan bu yarışmada, Türkiye'ye derece ile dönüp hem kendimi hem ülkemi hem de Marmaris'i taçlandıracağımı umuyorum" şeklinde konuştu.

​​​​​​​

AdminAdmin