YATAĞAN
Giriş Tarihi : 25-06-2024 21:55

Yatağan 20. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

Yatağan 20. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali Başlıyor

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Yatağan 20. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali, 26 Haziran - 30 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival boyunca çeşitli kültürel etkinlikler, sanat gösterileri ve yerel lezzetlerin tanıtımı yapılacak.

Festivalin Açılışı Kortej Yürüyüşü ile Başlayacak

Festival, 26 Haziran Çarşamba günü saat 20.00’de Madenci Heykeli önünden başlayacak kortej yürüyüşü ile açılacak. Yürüyüşe Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay önderlik edecek. Saat 21.00’de Yatağan Amfi Tiyatro’da Muğla Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları ekibi konseriyle devam edecek etkinlikler, festivalin renkli ve coşkulu bir başlangıcını yapacak.

Tiyatro Gösterileri ve Müzikaller

Şenliklerin ikinci günü olan 27 Haziran’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ekibi "Hisseli Harikalar Kumpanyası" müzikali ile sahne alacak. Saat 21.00’de Yatağan Amfi Tiyatro’da gerçekleşecek olan bu etkinlik, tiyatro ve müzikal sevenlere keyifli anlar yaşatacak.

Bencik Çilek Festivali

28 Haziran Cuma günü, festival Bencik Mahallesi’nde düzenlenecek Bencik Çilek Festivali ile devam edecek. Saat 16.00’da başlayacak olan etkinlikte, Yatağan Belediyesi Halk Oyunları ekibi sahne alacak. Akşam programında ise Yatağan Amfi Tiyatro’da saat 21.00’de ASFAD (Ahi Sinan Folklor Araştırma Spor Kulübü) Halk Oyunları ekibi birbirinden güzel halk oyunları sunumunu gerçekleştirecek.

Rengarenk Halk Korosu

Festivalin dördüncü günü olan 29 Haziran’da, RENGAHENK Yatağan Halk Korosu ilçe sakinleriyle buluşacak. Amfi Tiyatro’da saat 21.00’de başlayacak olan etkinlik, koroya ilgi duyanları bir araya getirecek.

Manuş Baba Konseri ile Muhteşem Final

Festivalin finali ise 30 Haziran Pazar akşamı Manuş Baba konseri ile yapılacak. Kaya Köstepen Stadyumu’nda saat 21.00’de başlayacak olan konser, Yatağanlı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Yöresel Ürünler ve Hediyelik Eşya Fuarı

Şenlikler boyunca, yöresel ürünler ve hediyelik eşya fuarı da katılımcıların ziyaretine açık olacak. İlçede düzenlenecek bu fuar, yerel ürünlerin tanıtımı ve satışını sağlayacak.

Başkan Günay’dan Davet Mesajı

Yatağan Belediye Başkanı Mesut Günay, yayınladığı davet mesajında, tüm Yatağanlı hemşehrilerini ve çevre ilçelerden misafirlerini Yatağan 20. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivaline davet etti. Başkan Günay, festivalin coşkusunu ve kültürel zenginliklerini paylaşmak için herkesi etkinliklere katılmaya çağırdı.

Yatağan 20. Geleneksel Kültür ve Sanat Festivali, zengin programı ile katılımcılara dolu dolu bir hafta sunmayı hedefliyor. Festivalde, her yaştan ve her kesimden katılımcı için birbirinden renkli etkinlikler yer alacak.

AdminAdmin