A+ A A-

 

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nın başvuruları başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2018 olarak açıklandı.

120118karikatur_7da8e.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milaslı dünyaca ünlü karikatür ustası Turhan Selçuk’un anısını yaşatmak için, her yıl Milas Belediyesince Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması düzenleniyor. Milas Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nın başvuruları başladı. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2018 olarak açıklandı.
Konu kısıtlamasının olmadığı ve yarışma tüm çizerlere açık olacağı belirtildi. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da yer aldığı seçici kurulda karikatüristler; Kamil Masaracı, İzel Rozental, Rayma Suprani, Ali Şur, Eda Oral, Kemal Urgenç, Serter Karataban ve Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk isimleri yer alacak.
Yarışma sonuçlarının 18 Mayıs’ta açıklanacağı ve ödül töreninin ise 14 Eylül 2018’de gerçekleştirileceği öğrenildi. Ödül töreniyle birlikte Turhan Selçuk Karikatürlü Ev’de (Hacı Ali Ağa Konağı) sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergileneceği bir sergi açılacak. Sergi 1 Ekim’e kadar ziyaretçilerine açık kalacak.
Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması’nda dereceye giren; birinciye 7 bin 500, ikinciye 5 bin ve üçüncüye 3 bin TL ödül verilecek.
Yarışmaya katılacak sanatçıların eserlerini “8. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması - Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No:24/A 48200 Milas, Muğla” yada info@milas.bel.tr ve milasbelediyebasin@gmail.com e-posta adreslerine göndermesi rica edildi.
KOŞULLAR:
1- Yarışma tüm çizerlere açıktır.
2- Yarışmaya gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır.
3- Teknik serbesttir. Çizer yarışmaya en fazla 5 eserle katılabilir. Orijinal ya da baskıya uygun 300 dpi, jpg formatında olmak üzere e-mail ile de kabul edilebilir. Farklı formatlarda gönderilen; açılmayan ve açılamayan dosyalardan kurumumuz sorumlu değildir.
4- Gönderilecek karikatürlerin boyutu en fazla 30x40 cm. olmalıdır.
5- Katılımcılar, eserinin arkasına büyük harflerle adını, soyadını, adresini, e-postasını, ülkesini ve telefon numarasını yazmalı; kısa bir özgeçmişini zarfın içine koymalıdır.
6- Karikatürler, 30 Nisan 2018 tarihine kadar aşağıdaki adrese gönderilmiş olmalıdır.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin