A+ A A-

 

Nesli tükenmekle karşı karşıya kalan deniz kaplumbağası Caretta Caretta Milas’a bağlı Kıyıkışlacık Mahallesi’nde ölü olarak kıyıya vurdu. Caretta’nın ölü olarak bulunması vatandaşları hayrete düşürdü.

10092019caretta_e4c3b.jpg
Haber: Emre Baştaşkın

Akdeniz sularında yaşayan ve nadiren de olsa Ege’de görülen Caretta Carettalar’dan biri daha ölü bulundu. Nesli tükenmekle karşı karşıya olan ve son dönemlerde sosyal sorumluluk projeleriyle korunan deniz kaplumbağası, Milas’a bağlı Kıyıkışlacık Mahallesi’nde ölü olarak kıyıya vurdu. Ölü Caretta’yı gören vatandaşlar durum hakkında Deniz Kaplumbağaları Araştırma, Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi(DEKAMER)’e bilgi verdi. Caretta’nın bulunduğu yere gelerek incelemelerde bulunan yetkililer, ölü hayvanı teslim aldı.
Caretta Caretta’nın kesin ölüm nedeni DEKAMER’deki incelemelerin ardından belirlenecek.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin