A+ A A-

 

Milas Belediyesi, evliliklerinde 50. yılını dolduran yaşlı ziyaretlerine devam ediyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın talimatıyla şehir merkezi ve mahallelerde yaşlılar evlerinde ziyaret ediliyor.

090618saadetr.jpg

Haber: Gülşah Baştaşkın
Milas Belediyesi şimdiye kadar Milas merkez, Güllük, Selimiye, Ören ve diğer mahallelerde, 50. yılını doldurmuş 70 yaşlı çifti evlerinde ziyaret ederek “Bir Ömür Saadet” diledi.
Ziyaretlerde ailelere “Bir Ömür Saadet” yastığı, kahve fincanı takımı ve kahve gibi çeşitli hediyeler de veriliyor.
Ziyaretlerde Başkan Tokat’ın selamını ileten yetkililer, belediyenin yaşlılara yönelik hizmetleri hakkında da bilgi veriyor. Oldukça sıcak ve samimi ortamlarda gerçekleşen ziyaretlerde evliliklerinde 50. Yılını dolduran çiftlerin hayat hikayeleri ve mutlu bir evliliğin sırları dinleniyor.
Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri ile beraber yaşlı çiftleri ziyaret eden Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar ; “Evlerinde dinlenen büyüklerin anlattıkları sayesinde ortaya arşiv niteliğinde bilgiler çıkıyor ve bizlere uzun süreli evliliklerinin sırlarını aktarıyorlar. Bizde bu bilgileri ve mutlu evlilik sırlarını diğer sosyal belediyecilik projemiz olan ‘Bir Yastıkta Bir Ömür’ projemiz kapsamında yeni evlenecek olan çiftlerimize aktarıyoruz. Proje kapsamında şimdiye kadar 70 çiftimizi ziyaret ettik ve bundan sonrada bu ziyaretlerimiz hız kesmeden devam edecek. ” dedi.
Ziyaretlerden son derece memnun kalan yaşlılar evli çiftler de “Kapımızı birilerinin çalıp halimizi hatırımızı sormaları kadar mutlu bir şey yok. Uygulama sayesinde gençlerimize evlilikte uzun yıllar mutlu kalmanın sırlarını aktarma şansı buluyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin