A+ A A-

 

Milas Güreş Gençlik Hizmetleri İhtisasspor Kulübü, iki güreş antrenörü ile anlaştı.

110219hoc.jpg
Haber: Sercan Ergin

1972 yılında rahmetli Ahmet Kozak ve Milas’ın Ata sporu güreşseverlerinin bir araya gelerek kurdukları Milas Güreş Gençlik Hizmetleri İhtisasspor Kulübü, Türk yağlı ve minder güreşine elit güreşçiler kazandırmak için iki güreş antrenörü ile anlaşma sağladı.
Yeni nesil gençlerini kahve köşelerinden kurtarmak için uzun süreden beri anlaşma yapmak için uğraş verdiği, Milas’ın tanınmış yağlı pehlivan güreşçilerinden Mehmet Karabaş; bir zamanlar hem yağlı güreş yapan, hem de minder güreşinde yer alan Bilgehan Karataş isimli iki yetenekli hocayla anlaşma sağladı.
Milas İhtisasspor Kulübü yeni yönetim kurulu üyelerinin ve Kulüp Başkanı İlhan Hazer’in çabalarıyla gerçekleşen anlaşma sonrasında Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi salonundaki çalışmaları Mehmet Karabaş, Çamköy İlkokulu çok yönlü spor salonunda yapılan çalışmaları ise Bilgehan Karataş yaptırıyor.
Milas’ın iki yetenekli güreş hocalarıyla yapılan anlaşma sonrasında görüşlerini aktaran Güreş İhtisasspor Kulübü Başkanı İlhan Hazer, şunları ifade etti: “Güreş geçmişleri başarılarla dolu olan iki değerli hocayla anlaşma sağladık. Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çamköy İlkokulu spor salonunda yapılmakta olan çalışmalardan, Türk güreşine ünlü güreşçiler çıkarmak istiyoruz.”

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin