A+ A A-

 

Milas-Bodrum Havalimanı'nda, yolcu uçakları bir süre iniş yapamadı. Bazı uçaklar İzmir ve Dalaman'a yönlendirilmek zorunda kaldı.

100619ucakkilitledi_35528.jpg
Haber: Hamza Balandı

Yolcu uçakları bir süre Milas-Bodrum Havalimanı'na iniş yapamadı. Bazı uçaklar İzmir ve Dalaman'a yönlendirilmek zorunda kaldı.
AirportHaber'de yayınlanan habere göre; Azerbaycan'ın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi AZAL'a ait bir Airbus A340-600 tipi yolcu uçağının pist başından manevra yapamadığı ve dönüş için push-back aracı talebinde bulunduğu öğrenildi.
Uçağın pisti uzun süre işgal etmesinden dolayı bir süre havada tur atan diğer havayolu şirketlerine ait uçaklar çevre meydanlara yönlendirildi.
Onur Air'ın Varşova-Bodrum uçağı Dalaman'a, Lufthansa'nın Münih-Bodrum uçağı, Türk Hava Yolları'nın İstanbul Havalimanı'ndan gelen uçağı ile Pegasus'un Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan gelen uçakları ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yaptı.
Azerbaycan Havayollarına ait uçağın pisti terk etmesinden sonra trafiğin normale döndüğü, diğer meydanlara inen uçakların Bodrum'a hareket etmek üzere yeniden havalanacağı belirtildi.
A380'DEN BİLE DAHA UZUN
Öte yandan dünyanın en büyük yolcu uçağından bile daha uzun olan A340-600 tipi yolcu uçağının, Milas-Bodrum Havalimanı'nın en yoğun dönemlerinden birinde meydana inişinin planlanması da tartışma konusu oldu. Atatürk Havalimanı'na dahi indiğinde dönüşlerde sorun yaşayan 75 metre uzunluğundaki Airbus 340-600, Airbus'ın amiral gemisi konumundaki A380'den 2 metre daha uzun bir gövdeye sahip.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin