GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2023 18:24

TİMBİR Başkanı Basa’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

TİMBİR Başkanı Basa’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

TİMBİR Başkanı Basa’dan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, ‘’30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren mazlum milletlere de örnek olan tarihi bir zafer olmuştur.’’ dedi.

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, 30 Ağustos Zaferi’nin 101’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Süleyman Basa mesajında, tüm şehitlere ve gazilere rahmet dilerken, 30 Ağustos Zaferi’nin sadece savaş meydanlarında kazanılan bir askeri zafer olmanın ötesinde, Türk milletinin bağımsızlık ve hüriyetinden asla taviz vermeyeceğinin de bir göstergesi olduğunu vurguladı.

Basa mesajında, ”Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük Zaferin 101. Yıl dönümünü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile Türk Milleti yeniden hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren mazlum milletlere de örnek olan tarihi bir zafer olmuştur.

Aziz ve kahraman milletimiz, her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu mücadele sonunda kazandığı bağımsızlığını her zaman koruyacaktır.Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen bu zor ve kutlu mücadelenin kazanıldığı anlamlı Zaferin 101’inci yıl dönümünde başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Bu duygularla Türk Milletinin ve Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

-Birlik Haber Ajansı 

 

 

 

 

 

 

meliha demirelmeliha demirel