A+ A A-

 

MİTSO Yönetimi, Kılıç Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç’a kendi fotoğrafından yapılmış bir yapboz (puzzle) tablo armağan etti.

111017orhankilic_f840c.jpg
Haber: Yunus Emre Demirtaş
Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Meclis Başkanı Mustafa Yüksel ve Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer; şirketlerinden birisi MİTSO üyesi olan ve Avrupa'nın en büyük balık üretim tesislerinin yaklaşık yüzde 90'ı Milas ilçesi sınırları içinde bulunan Kılıç Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç'a çok özel bir armağan verdi. MİTSO Yöneticileri; Orhan Kılıç'ın makamında çekilmiş bir fotoğrafının Milas OSB Müdürü Haluk Onaran tarafından yapboz (puzzle) şeklinde düzenlenmesiyle yapılmış bir tabloyu kendisine armağan ederek başarılar dilediler.
MİTSO Yöneticilerinin ilginç armağanı nedeniyle duygulanan Orhan Kılıç, “Çok duygulandım. Çok güzel olmuş. Çok teşekkür ederim.” dedi.
Orhan Kılıç, MİTSO'nun çalışmalarından da övgüyle söz ederek "Sizlerin çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Bölgemiz insanları için, bölgemiz ekonomisi için çok güzel çalışmalarınız var. Ayrıca bizim sektör için yaptığınız çalışmaları da biliyorum ve size bölgemiz adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
MİTSO Yöneticilerinin ziyareti sırasında Kılıç Holding'in çalışmaları ve hedefleri hakkında da bilgi veren holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç 1993 yılında kurulan şirketinin yaklaşık 25 yılda 1600 kat büyüdüğünü, balık üretimine yıllık 30 ton ile başladıklarını ve bugün için 50 bin tonu aştıklarını ve 55 ülkeye ihracat yaptıklarını anlattı. Orhan Kılıç holding bünyesinde 2 binden çok kişinin çalışmakta olduğunu da belirterek, “Bizim üretimimiz Milas yöresinde yoğunlaşıyor. Üretimimizin yüzde 90'ını Milas'ta yapıyoruz. Ben aslen Bodrumluyum fakat Milas, üretim bakımından Bodrum'un önünde. Bu bölgeden yılda 350 milyon dolar seviyesinde ihracat yapılıyor.” dedi.
Ziyaret sırasında MİTSO Meclis Başkanı Mustafa Yüksel, yörede üretilmekte olan levrek ve çipura için coğrafi işaret almak istediklerini ve balık üretim tesisleri için "ihtisas organize sanayi bölgesi" kurulmasını talep ettiklerini ve balık üreticilerinin yararlanabileceği iki lojistik destek iskelesi yapımı için girişimlerde bulunduklarını anlattı.
MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de ziyaret sırasında Milas OSB'de hak sahiplerine sanayi arsalarının 7 - 8 ay içinde teslim edileceğini, arsalar teslim edilir edilmez Kılıç Holding'in de bir an önce tesis yapımına başlamasını arzu ettiklerini anlatarak, “Şu anda 55 firma OSB'de sanayi arsası alacak. Ayrıca 30 - 35 firmanın daha arsa talebi var. Biz bu ek arsa taleplerini karşılamak için Milas OSB arazisinin bitişiğindeki bin dönümlük bir hazine arazisini de talep ederek OSB'yi genişleteceğiz.” dedi.
MİTSO Yöneticilerinin çalışmalarını yakından takip etmekte olduğunu belirten Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, "Bölgemiz insanları için, bizim sektör için, bölgemiz ekonomisi için çok güzel çalışmalarınız var. Bölgemiz adına size teşekkür ediyorum. Bizim sektör adına size teşekkür ediyorum" diye konuştu.

fb-btn.pngtwt-btn.pngrss-btn.png

google-btn.pngyb-btn.pnginst-btn.png

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem kullanılacaktır.

DMCA.com Protection Status
Sayfada sorun olması durumunda,
Lütfen CTRL + F5 ile sayfayı yenileyin